Sikeresek voltak a munkaerőpiaci programok
Több mint huszonhatezer álláskereső részére nyújtott támogatást Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében két, most záródó projekt. A programok során képzésekkel, támogatásokkal segítették az álláskeresőket annak érdekében, hogy minél hamarabb elhelyezkedjenek a hazai munkaerőpiacon.
Az Út a munkaerőpiacra program 2015. november 1-től napjainkig támogatta a 25 év feletti álláskeresők képzését és nyújtott támogatásokat, szolgáltatásokat annak érdekében, hogy a dolgozni vágyók sikeresen elhelyezkedjenek a munkaerőpiacon. Összesen 15.405 fő vett részt a programban, közülük 1839-en képzési, 13.596 fő pedig foglalkoztatási támogatásban részesült.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium által vezetett, konzorciumban megvalósított pályázatot a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkozás-felügyelet és Munkavédelmi Főosztálya koordinálta, és a járási hivatalok Foglalkoztatatási Osztályain dolgozó szakemberek valósították meg. A projekt 15,374 milliárd forint európai uniós támogatás és nemzeti társfinanszírozás segítségével jött létre.
Ugyancsak ez év végén zárul az Ifjúsági Garancia munkaerőpiaci projekt is, amely a 25 év alatti, nem tanuló és nem dolgozó fiatalokat szólította meg. A cél az volt, hogy ezek a fiatalok lehetőséget kapjanak az elhelyezkedésre, a munkatapasztalat-szerzésre vagy tanulásra, és minél rövidebb időt töltsenek munkanélküliségben. A program során lehetőségük volt egyéni munka-, pályaválasztási-, és álláskeresési tanácsadás igénybevételére, részt vehettek képzésen, illetve vállalkozóvá válási-, valamint lakhatási támogatást is igényelhettek. Az érintett fiatalokkal a járási hivatalok foglalkoztatási osztályai tartották a kapcsolatot, és a munkaadók is itt jelentkezhettek munkaerő igényükkel. Több mint tizenegyezer 15-24 év közötti vármegyei fiatal vett részt a programban.
Ifjúsági Garancia munkaerőpiaci országos projektet a Gazdaságfejlesztési Minisztérium vezetésével a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal konzorciumban valósította meg. A rendelkezésre álló forrás 11,4 milliárd Ft volt, amelyet az Európai Szociális Alap és a nemzeti társfinanszírozás biztosított.
A projektek záróeseményeit a Vármegyeháza dísztermében tartották, ahol a programokban részt vett szakemberek ismertették az elért eredményeket, tapasztalatokat.