Szakmai munka - a hivatal falain kívül is
A Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal foglalkoztatási szakterülete több olyan uniós társfinanszírozású program megvalósításán dolgozik, amely a munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetű álláskeresők elhelyezkedését, képzésbe kerülését támogatja.

Annak érdekében, hogy minél több érintetthez juthasson el a program híre és így a kézzel fogható segítség is, kollégáink - eleget téve a szociális intézményrendszer felől érkező meghívásnak - a szervezetek közötti együttműködési megállapodás alapján, a helyszínen nyújtottak tájékoztatást az álláskeresőként történő nyilvántartásba vétel és ellátás témaköreiről, valamint a programokba kerülés lehetőségéről és feltételeiről.

A Tatabányai Járási Egyesített Szociális Intézmények Család és Gyermekjóléti Központja, valamint Szent Márton és Szent Erzsébet Központja szakmai vezetői és szociális szakemberei számára mutathattuk be a 30 év feletti álláskeresőknek és inaktívaknak szóló GINOP_Plusz 3.1.1-23 kódszámú, a Munkaerőkínálat bővítése és fejlesztése címet viselő, valamint a 30 év alatti nem tanuló, nem dolgozó fiatalok számára indított Ifjúsági Garancia Plusz, GINOP_Plusz 4.1.1-23 kódszámmal illetett kiemelt stratégiai jelentőségű Pillér programok célját, célcsoportját és az elérhető szolgáltatások, foglalkoztatást elősegítő támogatások körét.

A programok célja, hogy mindkét korosztály rövidebb időt töltsön munkanélküliségben, inaktivitásban, továbbá, hogy személyre szabott segítséget kapjanak a munkaerőpiacra való gyors és tartós bekerülésükben a projekt keretén belül felajánlott szolgáltatások és támogatások révén.
A szakemberek informálása után az ügyfélkörükből érkeztek érdeklődők, akiket szintén egy interaktív beszélgetés keretében tájékoztattak munkatársaink a Pillér projektek adta lehetőségekről. Információt nyújtottak arról is, hogy akiknek a foglalkoztatása valamilyen szakképesítés, részszakma vagy szakma megszerzése után lehet eredményesebb, azok számára milyen támogatást tud felajánlani a kormányhivatal a munkaerőpiacon keresett képzések elvégzésében.

A kötetlen szakmai beszélgetések során a szociális terület munkatársainak visszajelzései alapján sikerült meghatározni, hogy mivel tudjuk hatékonyabbá tenni az együttműködést, hogyan tudnánk valóban elérhető segítséget kínálni az ellátottaknak.
Köszönjük a társintézmények bizalmát és bízunk benne, hogy lesz folytatása a közös munkának!