Sikeres volt az első Munkáltató Fórum a Pest Vármegyei Kormányhivatalban
A rendezvény célja a projektben résztvevő munkaadók tapasztalatainak és jó gyakorlatainak megosztása volt az emberi erőforrás fejlesztése iránt érdeklődő, jövőbeli támogatást igénylők részére. Az eseményen Tarnai Richárd főispán köszöntötte az egybegyűlteket.
A Pest Vármegyei Kormányhivatal vezetője rövid tájékoztatást adott a munkáltatókat érintő képzési feladatokról. Tarnai Richárd hangsúlyozta, a munkaerő képzése nem csak a vállalkozások és a munkavállalók számára teremt lehetőségeket, hanem a cégek versenyképességét és a munkaerőpiaci lehetőségeket is növeli, amely hazánk gazdaságára pozitív hatást gyakorol.
A szakmai programra “A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül" című, az Európai Szociális Alap Plusz társfinanszírozásával megvalósuló GINOP_Plusz-3.2.1-21-2021-00001 pillér projekt keretében, a Foglalkoztatási Főosztály szervezésében került sor munkaadók, képző szervezetek és pályázatíró, valamint -kezelő vállalkozások részvételével. A programban egy, a projektben munkáltatóként résztvevő, egy felnőttképzéssel foglalkozó és egy pályázatíró vállalkozás mutatta be tevékenységét.
A összesen 70 milliárd forint kerettel meghirdetett GINOP_Plusz-3.2.1 projekt első szakasza 2021 októberében indult, a program várhatóan 2027 végéig tart. Célja, hogy a vállalkozásoknak támogatást nyújtson munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve termelékenységüket.
Pest vármegyében a munkaerőhiány, a munkaerő megtartása és a termelékenység növelése központi kérdéssé vált, ezért a programnak a gazdasági szereplők számára nyújtott segítsége kiemelkedően fontos. Szakmai ismeretre, személyi képesség fejlesztésére, illetve információs és kommunikációs technológiákra (IKT) irányuló, valamint nyelvi képzésekre egyaránt lehet támogatást igényelni. A harmadik meghirdetési szakaszban pedig képzési költségeket, bértámogatást, továbbá mikro- és kisvállalkozások esetében szakmai megvalósítói költségeket is finanszírozhatnak. Az egy vállalkozás részére nyújtható támogatás maximális összege a mikro-, kis- és középvállalkozás számára a 75 millió Ft-ot, nagyvállalatok esetében a 150 millió Ft-ot is elérheti.
A projekt harmadik szakasza 2024. november 30-án lezárult, azonban várhatóan 2025-ben újra lehetőség nyílik majd kérelmek benyújtására.