Csütörtöktől szünetel az Európai Egészségbiztosítási Kártyával kapcsolatos ügyintézés

Csütörtök (2024. október 17.) 17.00 órától hétfő (október 21.) 07.00 óráig karbantartás miatt szünetel az Európai Egészségbiztosítási Kártyával kapcsolatos ügyintézés.

Szíves megértésüket és türelmüket köszönjük!

Letették a Bosch Kutató-Fejlesztő és Teszt Kampusz alapkövét Zalaegerszegen

2022.09.13. 12:58 | Zala Vármegyei Kormányhivatal

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentétében letették a zalaegerszegi Bosch kutató-fejlesztő és teszt kampusz alapkövét 2022. szeptember 12-én, délután a ZalaZONE Parkban. A beruházás – melynek jelentőségére tekintettel az eseményen dr. Sifter Rózsa főispán is személyesen vett részt - 4,2 milliárd forintból (11,4 millió euró) valósul meg, amiből 1,2 milliárd forint az állami támogatás. Az új autóipari kutató-fejlesztő központban várhatóan kétszáz mérnököt foglalkoztatnak majd.

Az ünnepségen egyúttal aláírták a győri Széchenyi István Egyetem és a magyarországi Bosch csoport együttműködési szándéknyilatkozatát, ezzel is szorosabbra fűzve az ipar és az egyetemi szektor kapcsolatát. Az eseményen elhangzott, a világhírű cégcsoport hazánkban tovább erősíti kutatás-fejlesztési tevékenységét, aminek részeként a zalaegerszegi ZalaZONE tesztpályához közvetlenül kapcsolódó területen hozza létre a 3500 négyzetméter alapterületű komplexumot. A tervek szerint az épületek 2023 decemberében készülnek el, a teljes beruházás 2025-re valósul meg. 

Szijjártó Péter hangsúlyozta: az utóbbi tíz év kormányzati politikája bebizonyította, hogy Magyarország a válságokból mindig megerősödve jön ki, ami az innovatív beruházásoknak köszönhető. A külgazdasági és külügyminiszter felhívta a figyelmet, hogy éppen ezekben a nehéz időkben kell előre tekinteni, a legmodernebb technológiai beruházásokat létrehozni. Míg Európa és a világ gazdasága az egyik legnehezebb időszakát éli, addig Magyarországon 2021-2022-ben a legnagyobb mértékű fejlesztések történtek – tette hozzá. A két zalaegerszegi beruházással kapcsolatban elmondta, mindkettő ahhoz a modern autóiparhoz kapcsolódik, ahol jelenleg forradalom megy végbe. 

Ez az autóipari forradalom a világgazdaság folyamatai közül a leginkább meghatározó, s aki sikeresen tudja az ágazat beruházásait magához vonzani, az tud növekedni még a recessziós környezetben is – fogalmazott Szijjártó Péter. Magyarország egyértelműen az elektromos meghajtásra való áttérésnek és az autonóm vezetés kifejlesztésének az európai fellegvára. Versenyképes és kedvező a hazai gazdasági környezet, ugyanis Európában nálunk fizetik a legalacsonyabb adót a termelő és fejlesztő vállalatok, másrészt nem vagyunk hajlandóak politikai vagy ideológiai kérdésként tekinteni az ország energiaellátásának biztosítására – mondta a tárcavezető. 

Szijjártó Péter beszédében továbbá világosság tette, hogy egyetlen hazai háztartás vagy vállalkozás, cég sem fog olyan helyzetbe kerülni, hogy ne legyen a működéséhez elegendő energiahordozó. Itt utalt arra, hogy hazánk éves földgázigényének 40 százaléka már a tárolókban van. 

Szászi István, a Bosch csoport Magyarország és az Adria régió vezetője célként határozta meg, hogy a zalaegerszegi központtal és az egyetemmel való együttműködéssel az innováció nemzetközi vérkeringésében maradjanak. 

Vigh László, a térség országgyűlési képviselője ugyancsak a város és a régió támogatásáról biztosította a feleket, majd kiemelte: a városvezetéssel együtt mindent megtesznek azért, hogy a zalai megyeszékhely továbbra is az innováció egyik fővárosa legyen. 

Az ünnepélyes alapkőletételt követően átadták a Széchenyi István Egyetem 4 milliárd forint európai uniós forrásból és kormányzat támogatásával fejlesztett inkubációs és szállásépületeit. Az átadott központ célja, hogy nemzetközi színvonalú oktatási-kutatási környezet megteremtésével járuljon hozzá a térség versenyképességének erősítéséhez. A tervek szerint a komplexum tovább bővül majd. 
 

Forrás: Zalai Hírlap/ Zala Megyei Kormányhivatal, Fotó: Zalai Hírlap/ Zala Megyei Kormányhivatal