Több mint 10 milliárd forint jut Baranyában a munkaerőpiac különböző szereplőinek támogatására
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz egyik kiemelt célja a hazai gazdaság versenyképességének növelése – többek között – a hazai munkavállalók alkalmazkodóképességének javításával, valamint a minőségi munkaerő biztosításával. A Baranya Vármegyei Kormányhivatal közreműködésével megvalósuló GINOP PLUSZ-3.1.1-23 A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése, a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül, valamint a GINOP PLUSZ-4.1.1-23 Ifjúsági Garancia Plusz projektek többek között ezeknek a céloknak az elérését szolgálják. Az európai uniós támogatással megvalósuló programok eddigi eredményeiről tartottak ma sajtótájékoztatót a Baranya Vármegyei Kormányhivatalban.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében a Baranya Vármegyei Kormányhivatal foglalkoztatási szakemberei jelenleg három projekt sikeres megvalósításán dolgoznak. Ezeknek az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap Plusz finanszírozásával megvalósuló úgynevezett Pillér Projekteknek a fókuszában a fenntartható munkaerőpiac, a munkahelyek védelme, a munkaerőpiac helyreállítása, a foglalkoztatás bővítése, a foglalkoztatás feltételeinek javítása, a felnőttképzésbe bekapcsolódó munkavállalók számának növelése, a nem tanuló és nem dolgozó fiatalok munkába állásának célzott segítése áll.
– Fontosnak tartjuk, hogy e projektek eredményeiről, és különösen az ezek keretében elérhető szolgáltatásokról, támogatási és képzési lehetőségekről a Baranya vármegyében élők minél szélesebb körben kapjanak tájékoztatást – emelte ki bevezetőjében dr. Horváth Zoltán főispán. A kormányhivatal vezetője hozzátette: a munkaerőpiac, a foglalkoztás fejlesztése nem képzelhető el gazdaságfejlesztés nélkül, ebben pedig akkor lehetünk sikeresek, ha a kormányzati törekvéseket a helyi önkormányzatok is támogatják, és partnerségben arra törekszenek, hogy minél több gazdaságélénkítő beruházást vonzzanak a térségbe.
A munkaerőpiac fejlesztését célzó európai uniós projektek eredményeiről dr. Tigelmann Éva, a Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztály vezetője számolt be. Mint elmondta, a három GINOP Plusz projektben csak Baranya vármegyében több mint 10 milliárd forintnyi európai uniós forrás áll rendelkezésre arra, hogy a munkaerőpiac különböző szereplői segítséget kapjanak.
- A projektben meghatározott célcsoportok tagjai számára különböző támogatási és szolgáltatási lehetőségek érhetők el. Ezek közül ugyan még mindig a bértámogatások a legnépszerűbbek, de érdemes azt is kiemelni, hogy nemcsak az álláskeresőknek tudunk segíteni, hanem a már meglévő munkahelyek megtartásában is, többek között az által, hogy szakmai és kompetenciafejlesztő képzésekkel támogatjuk a munkavállalókat abban, hogy tudásuk, szakképzettségük továbbra is piacképes maradjon – hangsúlyozta a főosztályvezető.
A sajtótájékoztatón a GINOP PLUSZ-3.1.1-23 A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése, a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül, valamint a GINOP PLUSZ-4.1.1-23 Ifjúsági Garancia Plusz projektek célkitűzéseiről, eddigi eredményeiről, valamint különböző támogatási konstrukciókról is részletesen beszámoltak a kormányhivatali szakemberek. Az egyes programokkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat az alábbiakban is letölthető sajtóközlemények tartalmazzák. Továbbá érdemes ellátogatni a www.munka.hu oldalra is, ahol valamennyi, a foglalkoztatáshoz kapcsolódó munkaerőpiaci programról aktuális információk találhatók.