KEOP-5.7.0/15-2015-0151

KEOP-5.7.0/15-2015-0151 – Baranya Megyei Kormányhivatal épületeinek energetikai fejlesztése II.

„A Baranya Megyei Kormányhivatal épületeinek energetikai fejlesztése II.” elnevezésű KEOP-5.7.0/15-2015-0151 azonosító számú európai uniós projekt keretében három pécsi és egy vidéki kormányhivatali épületen hajtanak végre energetikai korszerűsítéseket.
 

Az új alapokon nyugvó Nemzeti Energiastratégia a hazai energiaellátás hosszú távú fenntarthatóságát, biztonságát és gazdasági versenyképességét biztosítja. Ehhez szükséges az energiafelhasználás csökkentése is, melynek eléréséhez elengedhetetlen a különböző energiahatékonysági intézkedések bevezetése, és e téren a közintézmények példamutató szerepe. A projekt keretében megvalósuló, az energiahatékonyság fokozására irányuló beruházásokkal a Baranya Megyei Kormányhivatal is hozzá kíván járulni Magyarország primerenergia-felhasználásának csökkentéséhez.
 

 

Az európai uniós támogatásnak köszönhetően Pécsett a Kormányhivatal Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztályának Mártírok úti, a Földművelésügyi és Erdőgazdálkodási Főosztály Erdészeti Osztályának Lázár Vilmos utcai, továbbá a Pécsi Járási Hivatal Megyeri úti épületének nyílászáróit cserélik ki, és mindhárom helyen utólagosan hőszigetelik az épülethatároló szerkezeteket. A Szigetvári Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályának épületén az elöregedett kétrétegű fatokos nyílászárókat szintén új és korszerű ablakok váltják fel.
 

 

A felújítások alapvető célja az energiafelhasználás csökkentése, és – az így elért energia-megtakarítás révén – az érintett épületek energiahatékonyságának növelése. A korszerűsített épületek közül három 100 százalékban a Kormányhivatal tulajdona, a negyedik épület csak részben, de tekintettel arra, hogy mind a négy ingatlanban jelentős ügyfélkört érintő közfeladatokat látnak el az ott dolgozók, a társadalom széles rétegei válnak a fejlesztések haszonélvezőjévé.
 

 

A nyílászárócsere keretében 1098 m2, az utólagos hőszigetelés keretében 3020 m2 kerül felújításra, ami összességében, éves szinten közel 50 tonna üvegházhatású gázkibocsátás-csökkenést, illetve 867,5 GJ elsődleges energiahordozó-megtakarítást eredményez. Az energiahatékonyság növelés révén a megtakarított éves energiaköltség több mint 3,5 millió forint.

A projektet az Európai Unió Európai Regionális Fejlesztési Alapja 146,8 millió forinttal támogatja.