Mától Békésben is tűzgyújtási tilalom van

2026.06.25. 11:19 | Békés Vármegyei Kormányhivatal

A tartós csapadékhiány és a rendkívüli hőség miatt jelentősen megnőtt a növényzettüzek kialakulásának veszélye, kockázata hazánkban. Ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával egyeztetve június 25-étől, csütörtöktől az ország egész területére tűzgyújtási tilalmat rendelt el.

Kép

A száraz növényzet miatt az erdőkben és a külterületeken keletkező tüzek gyorsan terjedhetnek, ezért a tilalom ideje alatt tilos tüzet gyújtani a belterületi és külterületi erdőkben, azok 200 méteres körzetében, valamint a fásítások területén és azok 200 méteres körzetében. A korlátozás a kijelölt tűzrakóhelyekre is vonatkozik, így gyakorlatilag minden külterületi – a külterületi ingatlanokon való tűzgyújtás is – tilos.

Nem minősül tűzgyújtásnak a gáz égőfej és a zárt tűzterű sütő-, főző-, melegítő eszköz használata, ha az megfelelő szikrafogóval van ellátva. A saját tulajdonú belterületi kertekben továbbra is lehet grillezni és bográcsozni, azonban a Nébih fokozott óvatosságot kér, mivel az izzó zsarátnokok könnyen tüzet okozhatnak a kiszáradt növényzetben.

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról a https://portal.nebih.gov.hu/erdotuz  vagy a https://www.katasztrofavedelem.hu/ honlapon elhelyezett térképen tájékozódhatnak.

Forrás: Békés Vármegyei Kormányhivatal