Munkáltatói Fórumsorozat Fejér vármegyében
A Fejér Vármegyei Kormányhivatal illetékességi területén működő nyolc járási hivatal Foglalkoztatási Osztálya 2024. május 14 - június 25. közötti időszakban Munkáltatói Fórum-sorozatot valósított meg a vármegyében székhellyel/telephellyel rendelkező munkáltatók számára.
A Munkáltatói Fórumok aktualitását és létjogosultságát a feszített és folyamatosan változó munkaerőpiac, az ezzel összefüggő munkáltatói elvárások és a dinamikus munkaerőfelvételi igények, valamint a kormányhivatal illetékes szervezeti egységei által a foglalkoztatók részére is ingyenesen nyújtott szolgáltatások jövőbeni összehangolási lehetőségeinek feltárása biztosította.
Az eseménysorozat megrendezésének célja volt, hogy a fórumokon elhangzott naprakész tájékoztatók, információk által a foglalkoztatók átfogó képet kapjanak Fejér vármegye, valamint az adott járás munkaerőpiaci helyzetéről, az aktuálisan igénybe vehető hazai és uniós forrásból biztosított támogatások köréről és a munkáltatóknak kínált szolgáltatásokról. A TOP_PLUSZ-3.1.1 program, valamint az Európai Szociális Alap Plusz társfinanszírozásával, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében megvalósuló, stratégiai jelentőségű Pillér projektek a GINOP_PLUSZ-4.1.1-23; a GINOP_PLUSZ-3.1.1-24; és a GINOP_PLUSZ-3.2.1-21 fő bázisát adják az elérhető támogatásoknak és szolgáltatásoknak.
Az uniós programok iránt fokozott érdeklődés mutatkozott, hiszen a rendelkezésre álló források (az Európai Szociális Alap Plusz társfinanszírozásával megvalósuló, vissza nem térítendő támogatások) által széleskörű támogatási programelemek állnak rendelkezésre a foglalkoztatók általi igénybevehetőséghez, emellett a programok célcsoporti skálája is széles spektrumban mozog.
A tájékoztatók alkalmával kiemelt szerepet kapott a kormányhivatal munkaerőpiaci feladatokat ellátó szervezeti egységei által nyújtott és ingyenesen igénybe vehető, foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások ismertetése, például:
- csoportos tájékoztatók/toborzások megszervezésének és megtartásának lehetősége,
- a vállalati kapcsolattartás fontossága,
- a munkáltatói igényeknek megfeleltethető munkavállalói előszűrés módszere, a munkaerő-közvetítés lépései.
A résztvevők tájékozódhattak a foglalkoztatás-felügyeleti és munkavédelmi hatóság feladatairól is, ezzel összefüggésben a munkáltatóktól elvárt-, és a foglalkoztatással összefüggő jogkövető magatartás főbb szabályairól, valamint a biztonságos munkavégzés feltételeit megteremtő munkavédelmi intézkedésekről, előírásokról, gyakorlati példákkal szemléltetve.
A fórumsorozaton, vármegyei szinten közel 200 munkáltató vett részt a járási rendezvényeken.