Elstartoltak az új munkaerőpiaci programok

2024.11.29. 09:11 | Tolna Vármegyei Kormányhivatal

A Tolna Vármegyei Kormányhivatal szervezésében a Vármegyeháza díszterme adott otthont a GINOP Plusz-3.1.1-23 és GINOP Plusz-4.1.1-23 Pillér programok nyitórendezvényének. A Széchenyi Terv Plusz program keretében kiemelt fontosságú Pillérként az Európai Unió támogatásával megvalósuló GINOP Plusz projektek a 15-64 év közötti álláskeresők elhelyezkedését hivatottak segíteni. 

Kép

E programok részleteiről, eddig elért eredményeiről, továbbá a foglalkoztatás aktualitásairól adtak tájékoztatást a szakemberek a munkáltatóknak és együttműködő partnereknek a nyitókonferencia keretein belül Szekszárdon. A konferencia fókuszában a helyi munkaerőpiac versenyképességének növelése és a foglalkoztatási struktúrák hosszú távú fejlesztése állt.

A GINOP Plusz-3.1.1-23-2024-00001 „A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése” elnevezésű munkaerőpiaci program a 30-64 év közötti munkanélküli, illetve a munkaerőpiacon hátrányos helyzetű csoportok elhelyezkedését támogatja, melyhez 1,81 milliárd Ft forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás áll a vármegye rendelkezésére. E projekt keretében a munkáltatók bértámogatást, míg az álláskeresők lakhatási és utazási támogatást, illetve képzési támogatást igényelhetnek.

A GINOP Plusz-4.1.1-23-2023-00001 „Ifjúsági Garancia Plusz” elnevezésű program a fiatal, 30 év alatti munkakeresőkre fókuszál. Az Ifjúsági Garancia Plusz célja, hogy a fiatalok megfelelő munkalehetőséghez, vagy képzéshez jussanak, elősegítve ezzel a pályakezdők stabil elhelyezkedését is. A programban mentorálással, egyéni tanácsadással és képzésekkel támogatják a fiatalokat, amelyek segítségével a helyi gazdaság számára is nélkülözhetetlen szakmai ismereteket tudnak szerezni. A munkaerőpiaci program megvalósítását 2,255 milliárd Ft forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás segíti.

A konferencián részt vettek a Tolna Vármegyei Kormányhivatal vezetői, a programok megvalósításában közreműködő partnerek, a helyi gazdasági élet szereplői és a civil szervezetek képviselői, akik a programok sikeres megvalósításán dolgoztak, amely hozzájárul a helyi munkaerőpiac megerősödéséhez és a vármegye gazdasági stabilitásához.

Forrás: Tolna Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztály