Együttműködési megállapodást kötött a kormányhivatal az SZTE Jogi Karával

2024.11.27. 09:30 | Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal

A szegedi jogászhallgatók oktatását és a kormányhivatal szakember-utánpótlását is segítheti az az együttműködési megállapodás, amelyet dr. Fendler Judit kancellár, prof. dr. Görög Márta dékán és dr. Salgó László Főispán írt alá. Az SZTE Állam- és Jogtudományi Kara, valamint a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal által kötött szerződés célja, hogy a két intézmény szélesítse és elmélyítse a korábbi együttműködési területeket.

Már 2005 óta aktív kapcsolat alakult ki a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal és az SZTE ÁJTK között, ekkortól ugyanis a közigazgatási intézmény már részt vesz a jogászhallgatók gyakornoki programjában.

Most egy olyan megállapodás aláírása történt meg, amellyel még több területen segíthetik majd egymást a felek.

Dr. Fendler Judit kancellár az ünnepélyes eseményen kiemelte, hogy eddig is gyümölcsöző volt már a Szegedi Tudományegyetem és a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal kapcsolata, a most megkötött megállapodás viszont az oktatás, a kutatás és a szakemberutánpótlás területén is új fejezetet nyithat a két intézmény életében.

Dr. Salgó László főispán felidézte, egykori szegedi jogászhallgatóként mindig szívesen lép az épületbe, most pedig főispánként büszke arra, hogy a kormányhivatal 206 jogásza közül 189-en ugyanebben az intézményben szerezték diplomájukat.

„Ebből is látszik, hogy az egyetemnek milyen fontos szerep jut a kormányhivatal szakembergárdájának utánpótlásképzésében, de a kormánytisztviselők is több fronton segítik a jogászhallgatókat: kihelyezett előadásokat tartanak, a pályaválasztást is segítik, de arra is van példa, hogy szakdolgozati témavezetést is ellátnak munkatársaink” – tette hozzá a főispán.

Prof. dr. Görög Márta dékán az együttműködési megállapodás aláírásakor azt hangsúlyozta, hogy látszik az a fejlődési ív, amely a két intézmény közös munkáját jellemzi.

„A mostani együttműködés újdonsága, hogy fakultációk megtartásával és az integrált jogalkotási rendszer megismertetésével bővíthetjük a hallgatóink képzését. Továbbá posztgraduális képzés indításával a joghallgatók munkaerőpiaci helyzetén is tudunk tovább javítani”- emelte ki a dékán.

Az együttműködés kiterjed a gyakorlatorientált képzés elősegítésére, továbbá a Kormányhivatal a feladat- és hatásköréhez kapcsolódó, releváns évfolyam- és szakdolgozatok témavezetésével, graduális képzésben előadások tartásával, záróvizsgabizottságokban való részvétellel, kurzusok gyakorlat fókuszú kialakításában való részvétellel, hallgatói versenyek közös szervezésével is segíti az oktatást.

Mindemellett az állami szerv témajavaslatokkal, valamint külső konzulensi feladatok ellátásával segíti a Tudományos Diákköri munkát, és ezáltal a tehetséggondozást a Jogi karon.

Forrás: Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal