Népegészségügyi Főosztály
Hétfő - Csütörtökig |
7:30 - 16:30* |
Péntek |
7:30 - 13:30* |
* ELŐRE EGYEZTETETT IDŐPONTBAN! |
Egyéb információk
Budapest és Pest vármegye
Budapest és Pest vármegye területe, természetes gyógytényezők engedélyezésével kapcsolatos ügyek szempontjából országos illetékesség
Budapest és Pest vármegye
Segédlet az iskolabüfék árukínálatának kialakításához
Kémiai biztonság szakterület
- Tájékoztató
- Vészhelyzeti információk
- A veszélyes anyagokkal, illetve veszélyes keverékekkel végzett tevékenység elektronikus bejelentésével kapcsolatos információk
- REACH, CLP, PIC, BIOCID információk
- Vonatkozó jogszabályok
- Szolgáltatás
- Elérhetőség:
Telefon: (1) 465-3860
E-mail: kemiai.biztonsag@nfo.bfkh.gov.hu
- Elérhetőség:
Néhány hasznos információ kozmetikumok vásárlásakor
Budapest és Pest vármegye
Budapest és Pest vármegye
Budapest és Pest vármegye
Budapest és Pest vármegye
Az egészség érdekében folytatott helyi társadalmi akciókhoz elengedhetetlen feltétel a partneri kapcsolatok létrehozása és fenntartása, valamint a bizonyítékokon alapuló, helyi sajátosságokra épülő módszertani fejlesztés a hatékony egészségfejlesztés támogatására. Ennek során együttműködést alakítunk ki azon szakemberekkel, laikusokkal, önkéntesekkel - különös tekintettel az Egészségfejlesztési Irodákra - akik a színterek szereplőivel együtt végzik egészségfejlesztéssel kapcsolatos tevékenységüket.
Küldetésünk az egészségfejlesztési programjaink megvalósítása a korszerű népegészségügyi kommunikációs üzenetek és az esélyegyenlőség figyelembevételével a helyi színtereken.
A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet, amelynek 128. §-a meghatározza a teljes körű egészségfejlesztés célját és legfontosabb feladatait. Ennek alapján célunk a preventív és egészségtudatos szokások fejlesztése, az egészséges életvitellel kapcsolatos értékek hangsúlyozása. Feladatunk az iskolai prevenciós programok végrehajtásában résztvevők naprakész információkkal történő segítése, munkájuk koordinálása és a megvalósításban való részvétel. Közreműködéssel támogatjuk a tanulókat, hallgatókat a helyes táplálkozás, az aktív testmozgás, a személyi higiéné, a dohányzás és az alkoholfogyasztás káros hatásai, az elsősegély, valamint a lelki egészség témaköreiben. A hangsúly a diákok azon képességeinek fejlesztése (osztály, kiscsoportos formában), mely elősegítheti a társas készségek fejlesztését, a kollektív megoldás keresését (ezáltal az együttműködési hajlandóságot), a kritikai gondolkodást (a vitakultúra megízlelését), a felelősségvállalást, az önreflexióra valamint az önkorrekcióra való szándékot.
Az egészségügyi hatósági és igazgatási tevékenységről szóló 1991. évi XI. törvény 5. § és a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegségek megelőzését és korai felismerését szolgáló egészségügyi szolgáltatásokról és a szűrővizsgálatok igazolásáról szóló 51/1997. évi NM rendelet szerint:
A népegészségügyi célú szervezett szűrésekhez (a mammográfiás emlőszűréshez, a méhnyakrákszűréshez és a vastagbélszűréshez) kapcsolódó adminisztratív, technikai és kommunikációs feladatokat hajtunk végre. Kapcsolatot tartunk az egészségügyi szolgáltatókkal, a települési önkormányzatokkal, a szűrés népszerűsítését és a megjelenési arány fokozását elősegítő civil szervezetekkel.
Feladatunk továbbá a védőnői népegészségügyi méhnyakrákszűrés feltérképezése, a problémák feltárása on-line kérdőív segítségével és megoldási javaslatok megfogalmazása a területi adottságok figyelembevételével.
Aktívan közreműködünk az EFOP-1.8.1-VEKOP-15-2016-00001 azonosítószámú, „Komplex népegészségügyi szűrések” elnevezésű kiemelt projekt keretében megvalósuló vastagbélszűrési programban, hozzájárulva ezzel a magyar lakosság egészségi állapotának javításához.
Az egészségügyi és a hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről szóló 1997. évi XLVII. törvény 16. §. (1)-(4) módosított pontjai, valamint a veleszületett rendellenességek bejelentéséről és nyilvántartásuk rendjéről szóló 21/2014. (III. 20.) EMMI rendelet értelmében:
Feladatunk az e-VRONY folyamatos működtetésének támogatása és az adatszolgáltatás teljességének megerősítése, a jelentésre kötelezett egészségügyi szolgáltatók jelentési fegyelmének és adatminőség javításának ellenőrzésével, a veleszületett rendellenességek minél teljesebb detektálása a megelőzés és prenatális diagnosztika hatékonyságának meghatározása érdekében.
Budapest és Pest vármegye
Budapest és Pest vármegye